معرفی ابزار های کاربردی در فتوشاپ - آی دیزاین

در این پست ، به معرفی ابزار های کاربردی و مهم در نرم افزار فتوشاپ [ از جمله استایل ، براش ، پترن و .. ] میپردازیم .

#استایل
#Layer_Style
#حالت
استایل فتوشاپ به ابزاری گفته میشود که با استفاده از آن می توانید انواع افکت، تنظیم نور، شفافیت و پارامتر های دیگر را بر روی یک لایه در فتوشاپ ایجاد کنید.i

#براش
#Brush
#قلمو
براش ها ، الگوهای پیش فرضی در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهند که کاربران به آسانی می توانند از آن استفاده کنند .
براش ابزار ساده ای است که به کاربران اجازه می دهد ، اشکال و عناصر مختلف را بدون افت کیفیت در رزولیشن های مختلف استفاده کند .
با استفاده از ترکیب براش ها می توان تصاویر زیبای گرافیکی خلق کرد . به عنوان مثال ما با استفاده از براش می توانیم ، درخت ، پرنده ، موجی از دریا و … را به آسانی در صفحه فتوشاپ  نقاشی کنیم.

#پترن
#Pattern
#الگو
پترن به یک عکس یا فونت یا شکل و یا هر چیز دیگری که بر روی صفحه به طور مکرر تکرار شده باشد ، گفته می شود.
پترن در واقع ابزاری است که به استفاده کنندگان کمک می کند هنگامی که می خواهند یک شکل را مثلا ۱۰۰ بار برای حاشیه یک لوح تقدیر یا … به صورت متوالی استفاده کنند ، این کار را در کم ترین زمان و با دقت بیشتر و بدون خستگی انجام دهند .

#اکشن
#Action
#دستور
اکشن ها می توانند اعمالی را که قبلا انجام داده اید را ضبط کنند تا بعدا از آنها استفاده کنید و لازم نباشد دوباره همه آن اعمال را انجام دهید.
اکشن ها از یک یا چند سری عملیاتی تشکیل شده است که توسط کاربر یا طراح پیش از شروع انجام طراحی، ضبط و پس از پایان اتمام آن متوقف می شود و می تواند در دفعات بعدی برای انجام همان عملیات، مورد استفاده قرار گیرد. درحقیقت اکشن ها به دستور شما تمامی فعالیت های شما را ضبط نموده و دوباره به دستور شما آنها را اجرا می کنند

#شیپ
#Shape
#شکل
شیپ ها اشکالی هستند که به صورت آماده تولید می شوند، مانند سمبل ها یا اشکال دیگری که در طرح های خود می توانید از آنها استفاده کنید.
شیپ ها  که با فرمت CSH ارائه میشود ، همانند وکتور ها بصورت خطی ساخته می شوند که افت کیفیت در این اشکال بی معنی است و شما می تونید  این شکل ها را تا اندازه دلخواه بزرگ و یا کوچک نمایید بدون آن که شاهد افت کیفیت شکل ها باشید .

#پلاگین
#Plug-Ins
#افزونه
پلاگین ها ابزار های جانبی هستند که توسط شرکت های نرم افزار ارائه می گردند و روی یک طرح افکت ها و تنظیمات از پیش تعیین شده ای را اعمال می کنند.
در واقع پلاگین یک اجازه توسط فتوشاپ برای کاربران است که با این کار در زمینه بهبود و توسعه و گسترش دادن فعالیت های برنامه سهیم باشند.

#گرادینت
#Gradient
#طیف_رنگی
گرادینت نام یکی از بخش هایی است که در Blending Option لایه ها در فتوشاپ مورد استفاده قرار می گیرد . هر گرادینت از دو یا چند رنگ مختلف که به صورت شیبدار و با غلظت های متفاوت پخش شده اند ، تشکیل می شود که کاربرد بسیاری در طراحی گرافیست ها دارد .
ابزار Gradient در فوتوشاپ ، به منظور ایجاد سایه می باشد که به وسیله ی ترکیب رنگها و انتخاب یک رنگ شروع کننده و یک رنگ پایان دهنده  ، می توانید در رنگها عمق ایجاد کنید و یا جذابیت بیشتری به رنگها ببخشید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *